انواع بسته بندی زیورآلات

انواع بسته بندی زیورآلات (قسمت دوم)

تاریخچه ای کوتاه از جعبه های جواهرات

قدمت جعبه های جواهرات که گاها آن را با اسم “تابوت جواهرات” نیز می خوانند به عصر حجر می رسد. لازم به ذکر است در طول تاریخ نیز جواهرات به خودی خود یک کالای لوکس تلقی می شد و به این ترتیب جعبه جواهر و طلا تنها مورد نیاز افراد ثروتمند بود که از آن ها برای حفظ امنیت و محافظت از جواهرات در کنار اسناد مهم خود استفاده می کردند. در آن زمان انواع بسته بندی زیورآلات در جعبه‌های جواهرات اصلی و قدیمی بزرگی خلاصه می شدند که معمولاً به اندازه یک صندوقچه چوبی بودند. با انقلاب صنعتی جعبه های جواهر شکل مدرن تری به خود گرفت و به جریان اصلی تبدیل شد، زیرا در نهایت امکان تولید انبوه این جعبه ها با قیمت های نسبتاً پایین و در اندازه های کوچکتر در کارخانه ها فراهم شد. با این حال، بسیاری از جعبه‌های جواهرات قدیمی همچنان مورد استفاده قرار می گرفتند و گاهی اوقات حتی بازسازی می‌شدند؛ به گونه ای که اکنون برخی از جعبه جواهر های قدیمی در موزه‌ها و قلعه‌های مختلف به نمایش گذاشته می‌شوند. کلکسیونرهای عتیقه می توانند جعبه های جواهرات منحصر به فرد قدیمی را پیدا کنند که امروزه با قیمت های کلان به فروش می رسد.

 

جعبه جواهر مسافرتی

 

travel jewelry box 300x300 1 - انواع بسته بندی زیورآلات

 

اگرچه امروزه بسیاری این جعبه ها را منسوخ شده و بی استفاده می‌دانند، اما جعبه جواهرات مسافرتی راهی عالی برای حمل جواهرات شما در حین سفر هستند. بسته به میزان جواهراتی که قصد بسته بندی آن را دارید، اندازه های مختلفی در بازار موجود است. برخی از جعبه های مسافرتی بزرگ شامل یک کیف کوچکتر و قابل جدا شدن هستند که به شما امکان می دهد تا در صورت نیاز تعداد محدودی از قطعات را ذخیره کنید.

اکثر جعبه جواهرات مسافرتی شامل قلاب‌هایی برای زنجیر و گردنبند، کیسه‌های کوچک‌تر برای انگشتر‌ها و گوشواره‌ها و همچنین محفظه‌های بزرگ‌تر برای ساعت می‌شوند. اگر در دست داشتن آینه هنگام انتخاب زیورآلات برای شما مهم است، از شنیدن این خبر خوشحال خواهید شد که برخی از مدل‌های جعبه جواهر مسافرتی شامل یک آینه در داخل درب خود هستند. اطمینان حاصل کنید که جعبه جواهر مسافرتی‌ای که قصد خرید آن را دارید از مواد با دوام و با کیفیت ساخته شده است؛ به این ترتیب، نه تنها از پول خود بهترین استفاده را می برید، بلکه اطمینان حاصل می کنید که از جواهرات شما در برابر هرگونه برخورد سخت و آسیب زای احتمالی محافظت می شود.

 

جعبه جواهر موزیکال

 

Musical Jewelry Box for your example in choosing Jewelry Box that is right for you wear so it looks more fair 3 300x300 1 - انواع بسته بندی زیورآلات

 

یکی از انواع کلاسیک جعبه طلا و جواهر فوق العاده جذاب که تقریبا همه با آن آشنا هستند جعبه جواهر موزیکال می باشد. جعبه های موزیکال ابعاد بسیار کوچکی دارند و بیشتر به دلیل ویژگی های تزئینی خود برای نگهداری وسایل منحصر به فرد و خاص مورد استفاده قرار می گیرند. اندازه این جعبه ها تقریباً به اندازه یک جعبه یادگاری است اما چیدمان آن ها تا حدودی پیچیده تر است. همچنین، اکثر جعبه جواهرات موزیکال شامل محفظه های مختلف برای انگشتر، ساعت و گوشواره هستند.

برخی از جعبه های جواهر موزیکال شامل سینی هایی نیز هستند که برای دستبند و گردنبند مناسب است. این جعبه ها معمولاً از مقوا یا تخته پرس ساخته می شوند. البته برخی از جعبه‌های موزیکال کلکسیونی و گران قیمت تر، از چینی یا چوب ساخته می شوند. از آن جایی که ظروف چینی به دلیل ماهیت موادشان شکننده هستند، توصیه می‌شود با احتیاط از این جعبه ها استفاده شود و بیش از حد با جواهرات پر نشود. در نهایت برخی از جعبه های جواهرات موزیکال حاوی یک آینه کوچک نیز هستند.

هنگامی که درب جعبه جواهرات موزیکال را باز می کنید، موسیقی پخش می شود. معمولا موسیقی پخش شده چیزی مانند یک لالایی یا یک قطعه موسیقی کلاسیک مشهور می باشد. برای جذابیت بیشتر، درون جعبه از یک ماکت بالرین یا مجسمه دیگری استفاده می شود که با ریتم موسیقی می چرخد.

جعبه های موزیکال برای همه افراد و به ویژه کودکان هدایای بسیار خوبی هستند. در واقع، این جعبه ها برای کلکسیون جواهرات کودک یک گزینه فوق العاده جذاب و مناسب هستند که قطعات آنچنانی ندارد. مطمئناً جعبه های جواهرات موزیکال چیزی نیستند که بتوانید به عنوان محل ذخیره اصلی مجموعه زیورآلات خود بخرید، بلکه بیشتر به عنوان بخش ویژه‌ای از آن هستند. مثلا جایی که قطعاتی را که ارزش احساسی دارند یا به نظرتان خاص هستند، ذخیره می‌کنید.

 

جعبه انگشتر

 

Small ring Jewelry box Glass cover Ring storage box Stud earring box Wheel stud earring Jewelry 300x200 1 - انواع بسته بندی زیورآلات

 

همانطور که از نام آن پیداست، جعبه انگشتر جعبه ای است که مخصوصا برای نگهداری و محافظت از حلقه ها و انگشتر ها طراحی شده است. انواع جعبه انگشتر با اندازه‌های بسیار متنوع در بازار موجود است؛ از اندازه‌هایی که فقط می‌توانند یک حلقه را در خود نگه دارد تا مواردی که دارای چندین ردیف شکاف هستند و می‌توانند بیش از 20 حلقه انگشتر را در خود جای دهند.

جعبه های بزرگتر معمولا دارای طراحی باریک تر و طویل تری هستند. در داخل آن ها یک یا چند ردیف موازی وجود دارد که دارای شکاف هایی برای قرار گیری حلقه ها هستند. این ردیف‌ها و شیارها معمولاً با پارچه‌های مخمل یا سایر پارچه‌های نرم پوشانده می‌شوند که دو کار را انجام می‌دهند: از یک سو حلقه‌ها را از خط و خش و آسیب‌های ناشی از ضربه یا کار نادرست محافظت می‌کنند و از طرف دیگر هر حلقه را جداگانه جلا می‌دهند.

به راستی جعبه انگشتر یک گزینه عالی برای افرادی است که مجموعه ای گسترده از حلقه ها دارند و می خواهند از محافظت و نگهداری خوب از قطعات خود اطمینان حاصل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه