انواع بسته بندی جعبه جواهرات

انواع بسته بندی جعبه جواهرات

اگر از علاقه مندان به جواهرات هستید و از زیبایی و پیچیدگی بیشتری که به لباس های روزمره شما می دهد لذت می برید، ممکن است به دنبال جعبه جواهر مناسب برای نیازهای خود باشید. خوشبختانه، طیف گسترده ای از جعبه طلا و جواهر موجود است که برای همه ترجیحات مناسب است. چه مقصود شما نگهداری جواهرات به صورت کارآمد باشد، چه محافظت از این قطعات ارزشمند و چه صرفاً کاربرد تزئینی داشته باشد، مدل های متعددی برای رفع تمام نیاز هایتان وجود دارد. با این حال، با توجه به تنوع موجود، هنگام شروع جستجوی خود برای یافتن جعبه جواهر مورد نظر، ممکن است احساس ناامیدی داشته باشید. در اینجا راهنمایی برای کمک به شما در خرید آگاهانه وجود دارد که علاوه بر آشنایی با انواع بسته بندی جعبه جواهرات شما را در این روند یاری می کند.

 

جعبه جواهر: رایج ترین انواع

همانطور که قبلا گفته شد، انواع مختلفی از جعبه طلا و جواهر وجود دارد. برای یافتن سوزن در یک انبار کاه، باید چند سوال اولیه از خود بپرسید. اول این که برای چه کاری می خواهید از جعبه استفاده کنید؟ اندازه مجموعه جواهرات شما چقدر است؟ بزرگترین مشکلی که با روش فعلی نگهداری قطعات ارزشمند خود دارید چیست؟ آیا گردنبندهای شما همگی در هم پیچیده می شوند؟ آیا گوشواره و انگشتر شما در همه جا پراکنده شده است؟ می خواهید چقدر فضای خانه شما را اشغال کند؟

شاید متوجه شده باشید که بسیاری از این سوالات بر مفهوم اندازه متمرکز هستند. به این دلیل که اندازه شاید جنبه ای است که بیشترین تفاوت را بین همه جعبه های جواهر ایجاد می کند. یک جعبه کوچک یادگاری برای مجموعه‌ای از حلقه‌ها مناسب است و آن‌ها را در کنار هم نگه می‌دارد، اما برای انواع گردنبندها فاجعه‌ای بزرگ خواهد بود، زیرا به یک آشفتگی درهم تبدیل می شود. برای چنین مواردی، بهترین راه حل یک جعبه دیواری است.

بیایید نگاهی دقیق به رایج ترین انواع جعبه جواهر بیندازیم.

 

جعبه جواهر کلاسیک

 

jewelry box types 300x269 1 - انواع بسته بندی جعبه جواهرات

 

اگرچه از این لغت به عنوان یک اصطلاح کلی برای انواع جعبه نگهداری جواهرات استفاده می شود، اما وقتی در مورد نوع خاصی از جعبه صحبت می شود، جعبه جواهر معمولاً به معنای جعبه ای است که به اندازه کافی کوچک است که روی میز یا کمد قرار بگیرد. این جعبه ها در اندازه‌ها، طرح‌ها، رنگ‌ها و طرح‌بندی‌های متنوعی عرضه می‌شوند. اکثر جعبه های جواهرات دارای قسمت بالایی لولایی هستند.

همچنین اکثر آن ها شامل سینی ها، محفظه ها و کشوهای متعدد هستند که به سازماندهی موثر مجموعه جواهرات شما کمک می کند. این نوع جعبه برای هرکسی که می‌خواهد تعداد کمی از جواهرات را ذخیره کند و برای کسانی که کلکسیون بزرگی از یک نوع خاص از جواهرات را دارند مناسب است. اگر در دسته دوم قرار می گیرید، مطمئن شوید که طرحی را انتخاب می کنید که برای فراوان ترین نوع جواهرات شما مناسب باشد: اگر مجموعه بزرگی از حلقه ها دارید، جعبه انگشتر با شکاف های متعدد بخرید. اگر گردنبند زیاد دارید، جعبه جواهرات با سینی های زیاد بخرید.

همچنین، جعبه‌های جواهراتی وجود دارند که اندازه کوچک‌تری دارند، معمولاً بیش از یک محفظه ندارند و به خصوص به سبب ویژگی‌های تزئینی‌شان جلب توجه می‌کنند. به این موارد جعبه‌های یادگاری می‌گویند و معمولا برای نگهداری اقلام کوچکی که مردم به آنها ارزش عاطفی می‌دهند استفاده می‌شود. با ظاهر بسیار تزئینی این جعبه ها، هدف اصلی آن ها قرار گرفتن در معرض دید عموم است. بنابراین، اگر نیاز به نگهداری قطعاتی دارید که از نظر قیمتی در سمت گران‌تر هستند، از قرار دادن آن ها در داخل این جعبه‌های کوچک خودداری کنید.

در طرف مقابل، صندوقچه های جواهراتی داریم که همانطور که از نامشان پیداست، اندازه بسیار بزرگی دارند. محفظه بالایی آنها معمولاً دارای درب لولایی است که حتی می تواند یک آینه داشته باشد. درست مانند اکثر جعبه های جواهر، این جعبه ها نیز شامل تعدادی سینی و محفظه هستند. اگر می خواهید خانه خود را به کمک عتیقه جات تزئین کنید و همچنین صاحب یک مجموعه جواهرات بزرگ هستید (یا می خواهید یکی داشته باشید)، این جعبه های جواهرات گزینه بسیار خوبی برای شما خواهند بود.

 

کمد جواهرات

 

jewelry armoire 300x300 1 - انواع بسته بندی جعبه جواهرات

 

این بسته بندی ها که از بیرون شبیه یک کشو معمولی هستند، در اصل قطعات واقعی مبلمان هستند و بنابراین برای مجموعه های بزرگ و گسترده بهترین گزینه می باشند. برخی از کمدهای کوچک‌تر را می‌توان بر روی سایر قطعات مبلمان قرار داد تا به کشوهای پایینی دسترسی آسان‌تری داشته باشید، در حالی که برخی دیگر مستقیماً روی زمین قرار می‌گیرند. بعضی از این کمد ها می توانند ارتفاعی نزدیک به یک متر داشته باشند.

یک کمد معمولی جواهرات شامل کشوهای متعددی است که معمولاً برای آسیب نرساندن به جواهرات، روکش می‌شوند. در اکثر آن ها، کشوها از نظر اندازه یا ارتفاع متفاوت هستند. در کناره‌های کمد جواهر معمولاً محفظه‌های باریکی وجود دارد که حاوی قلاب‌هایی است که برای آویزان کردن گردنبند، دستبند و زنجیر مناسب هستند و از گره خوردن آن ها جلوگیری می کنند.

در بیشتر موارد، اندازه بزرگ کمد های جواهر به آن ها اجازه می دهد تا یک آینه بزرگ نیز داشته باشند که غالبا در داخل درب محفظه بالایی قرار می گیرد. برخی از مدل ها می توانند آینه خود را در بیرون یا روی در یا در یکی از محفظه های جانبی نیز داشته باشند.

 

جعبه جواهر دیواری

 

wall mount jewelry box 258x300 1 - انواع بسته بندی جعبه جواهرات

 

همانطور که از نام آن ها پیداست، جعبه های جواهرات دیواری مانند کابینت های دارو به دیوارها آویزان می شوند. آن ها از نظر شکل، اندازه، طراحی و چیدمان بسیار متفاوت هستند. با این حال، بیشتر آنها شامل محفظه هایی برای انواع جواهرات هستند: شکاف هایی برای قرار گیری حلقه ها، قفسه ای برای دستبند و ساعت و قلاب های متعدد برای آویزان کردن گردنبند و گوشواره. بسیاری از جعبه های جواهرات دیواری می توانند باریک تر از یک کمد جواهرات باشند. روی این جعبه ها، تقریباً همیشه آینه بزرگی روی در جلوی چشم قرار دارد که برای افرادی که دوست دارند قبل از تصمیم گیری در مورد یک مورد مناسب، زیور آلات خود را امتحان کنند عالی است.

چه کسی باید جعبه جواهرات دیواری را انتخاب کند؟ هرکسی که مجموعه ای متوسط ​​از جواهرات دارد می تواند یکی از این جعبه ها را بخرد. این جعبه ها با اندازه ای بزرگتر از جعبه جواهرات کلاسیک و کمی کوچک تر از یک کمد جواهر برای افرادی با کلکسیون های متوسط ​​مناسب می باشند؛ به ویژه کسانی که دوست ندارند قطعات قدیمی خود را انبار کنند و از تجدید مجموعه خود لذت می برند.

افرادی که علاقه زیادی به گردنبند دارند، مطمئناً از تعداد قلاب هایی که این جعبه ها دارند خوشحال می شوند! دستبندهای شما به خوبی در این جعبه چیده می شوند که باعث می شود به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید و گردنبند و زنجیر شما بدون گره می ماند. با ظاهر شیک خود، جعبه جواهرات دیواری به خوبی در فضاهایی که به سبک مدرن تزئین شده اند قرار می گیرند. همچنین، اگر مبلمان زیادی دارید که روی زمین می‌نشینند و نمی‌خواهید فضای خود را با وسایل بیشتر شلوغ کنید، یک جعبه جواهرات دیواری راه‌حل عالی برای مشکل شما خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه