انتخاب رنگ و طرح مناسب در جعبه طلا و جواهر

انتخاب رنگ و طرح مناسب در جعبه طلا و جواهر

برخی از محققان ادعا می کنند که بسته بندی در واقع مهم تر از خود محصول است زیرا اغلب جعبه اولین چیزی است که مشتریان بالقوه می بینند. مشتریان قادر به تمایز بین محصول و بسته بندی نیستند و در واقع این دو به عنوان یک محصول واحد ارائه شده در نظر گرفته می شوند. به علاوه، برخی معتقدند که احساسات ما در مورد بسته بندی به محصول نیز منتقل می شود. این موارد درباره انتخاب رنگ و طرح مناسب در جعبه طلا و جواهر نیز صدق می کنند؛ بنابراین، باید حتما در انتخاب جعبه جواهر مناسب دقت کنید.

همان طور که گفته شد، جعبه طلا و جواهر واقعاً می‌تواند بر احساسات ما تأثیر بگذارد. برای مثال، طراحی جذاب جعبه می تواند باعث تحریک احساسات شادی و انگیزه در مشتریان شود. در این میان، 3 زمینه کلیدی وجود دارد که بر واکنش مشتریان به جعبه جواهر و زیورآلاتی که درون آن قرار می گیرد تأثیر می گذارد:

  • رنگ
  • متن
  • لوگوها و تصاویر

 

  1. رنگ جعبه جواهر

به عنوان یک قاعده کلی، رنگ های تیره تر با تجملات و محصولات لوکس و رنگ های روشن تر با محصولات ارزان تر مرتبط هستند. بنابراین جواهرات بسیاری از برند های لوکس در رنگ مشکی و آبی سرمه ای بسته بندی می شوند.

مصرف‌کنندگان تأثیر رنگ بسته بندی بر ارزش محصولات داخلشان را از برند های فعلی در بازار می آموزند که سپس بر ترجیحات رنگ آن ها برای دسته های دیگر محصولات از جمله طلا و جواهرات نیز تأثیر می‌گذارد. بنابراین، یکی از اعمالی که می تواند در انتخاب رنگ و طرح مناسب در جعبه طلا و جواهر به شما کمک کند، بررسی سایر برند هاست.

در نهایت، به یاد داشته باشید که رنگ ارتباط مستقیمی با برند شما داشته و یکی از فاکتور های کلیدی در انتخاب جعبه جواهرات است. زمانی که در رنگ بندی جعبه های خود ثبات داشته باشید و از چندین رنگ مشخص استفاده نمایید، به مرور آن رنگ به برند شما اختصاص داده می شود و قادر است ارزش محصولاتتان را افزایش دهد.

 

  1. متن جعبه جواهر

بدیهی است یکی از تاثیرات کلیدی در تصمیم برای خرید یک محصول، خوانایی متن روی جعبه آن می باشد. متن باید واضح و بدون ابهام باشد. جالب توجه است که محصولات لوکس تمایل به داشتن متون ساده تر با حروف بزرگ پررنگ دارند. این را اولویت اصلی خود کنید که اطلاعات روی جعبه شما باید در کوتاه ترین زمان ممکن بیشتری اطلاعات را درباره برند شما به مشتری بدهد. مشتریان از خواندن متون طولانی با میزان خوانایی بد پرهیز می کنند.

 

  1. لوگو و تصاویر جعبه جواهر

به نظر می رسد که اقلام لوکس به طور معمول از خطوط مستقیم، اشکال مربعی و موقعیت متقارن استفاده می کنند؛ در حالی که محصولات مقرون به صرفه، خطوط منحنی، اشکال گرد و دایره ای و موقعیت نامتقارن را ترجیح می دهند. با این حال، به دلیل نحوه عملکرد مغز ما، متون هنگامی که در سمت راست بسته بندی قرار می گیرند بهتر در خاطر ما باقی می مانند تا زمانی که در سمت چپ باشند. تصاویر نیز برای گیرایی بهتر و یادآوری بیشتر در سمت چپ بسته بندی قرار می گیرند.

 

سخن پایانی

در این مقاله تأثیر مواردی که در انتخاب رنگ و طرح مناسب در جعبه طلا و جواهر دلالت دارند را با یکدیگر بررسی کردیم. در صورتی که به هر گونه جعبه طلا ، جعبه انگشتر ، جعبه جواهر ، جعبه گردن بند ، صندوقچه جواهرات ، جعبه های دستبندی ، جعبه ساعت ، جعبه النگویی و … نیاز دارید می توانید به فروشگاه معتبر آوات باکس مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه