اهمیت جعبه جواهر و راهنمای انتخاب آن

با صرف نظر از تعداد جواهرات موجود در مجموعه شما، این قطعات ارزشمند مستحق خانه ای ایمن و مطمئن به منظور محافظت از آن ها در برابر گم شدن یا آسیب هستند.  از این رو، قصد داریم شما را با اهمیت جعبه جواهر و راهنمای انتخاب آن آشنا کنیم.

جعبه جواهر چه اهمیتی دارد؟

چند دلیل وجود دارد که چرا جعبه های جواهرات مهم هستند. آن ها جواهرات را در یک مکان مرکزی نگهداری می کنند که احتمال گم شدن یا فراموش کردن محل قرارگیری شان را کاهش می دهد. همچنین، یک جعبه جواهر به شما اجازه می دهد مجموعه خود را بهتر سازماندهی کنید.

مهم تر از آن، دوستداران جدی جواهرات می دانند که هدف اصلی یک جعبه جواهر خوش ساخت جدا کردن قطعات و جلوگیری از آسیب رسیدن به آن هاست. همان گونه که می دانید الماس سخت ترین ماده طبیعی شناخته شده است که می تواند سایر جواهرات شما از جمله طلا و سایر الماس ها را خراش دهد. به این ترتیب، در صورتی که به مدت معینی در کنار جواهرات شما قرار بگیرد و از آن نگهداری نشود، در نهایت باعث آسیب دائمی این قطعات می شود. افزون بر این، مرواریدها دارای سطحی براق و نرم هستند که نیاز به مراقبت خاصی دارد. بنابراین، باید آن ها را همیشه از سایر جواهرات خود کاملا جدا کنید.

در انتخاب جعبه جواهرات به چه نکاتی باید توجه کرد؟

حال که با اهمیت جعبه طلا و جواهر آشنا شدید، نگاهی به مجموعه جواهرات خود بیندازید. کدام دسته جواهرات در کلکسیون شما بیشتر به چشم می خورد؟ گردنبند؟ گوشواره؟ انگشتر؟ این کار شما را در مورد چیدمانی که بیشتر مناسبتان است راهنمایی می کند. پیدا کردن جعبه مناسب بسیار ساده است. به عنوان مثال:

اگر حلقه ها و انگشتر های زیادی دارید، جعبه ای را انتخاب کنید که فضای قرار گیری زیادی برای حلقه هایتان ارائه می‌کند. این فضا های مجزا به شما امکان می دهند تا به راحتی انگشتر هایتان را مشاهده کنید در حالی که به خوبی از آن ها محافظت می کند. همچنین، سازماندهی انگشتر ها در خانه های مجزا باعث می شود هنگام نمایش آن ها، شکل بهتری داشته باشد. در صورت تمایل می توانید به جعبه های انگشتر ما نگاهی بیاندازید.

اگر عاشق گردنبند های چند لایه هستید، مهم است که آن ها را از هم جدا کنید تا از گره خوردن زنجیرهایشان در یکدگیر جلوگیری شود. برای چنین مواردی، می توانید از جعبه نیم ستی یا جعبه سرویس استفاده نمایید.

برای دوستداران انواع گوشواره جعبه های مخصوص سرویس یا نیم ست توصیه می شود. چه گوشواره میخی استفاده می کنید و چه گوشواره های بزرگتر مانند گوشواره های قطره ای، یک جعبه مناسب به خوبی از جواهرات شما محافظت خواهد کرد.

دستبند های منعطف و مفصلی نیز باید در محفظه های بزرگتر مانند صندوقچه های دستبندی نگهداری شوند و النگوهای سفت و بزرگ تر را می توان در یک جعبه النگویی نگهداری کرد.

سخن آخر

توجه داشته باشید که غالب جعبه های جواهرات مدرن به گونه ای طراحی شده اند که فضای کمتری را اشغال کرده و به راحتی قابل حمل باشند. ضمن این موضوع، به ظاهر جعبه جواهر توجه ویژه ای می شود تا هنگام نمایش بسیار خاص و چشمگیر به نظر برسد. حال که با اهمیت جعبه جواهر و راهنمای انتخاب آن آشنا شدید باید به فکر خرید جعبه مناسب برای مجموعه خود باشید. آوات باکس مرجع خرید انواع جعبه طلا و جعبه جواهر با کیفیت و با طراحی زیبا می باشد. برای بررسی محصولات می توانید اینجا کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه