خانه تکانی کلکسیون جواهرات

خانه تکانی کلکسیون جواهرات

مانند خانه یا آپارتمان، جعبه طلا و جواهرات شما نیاز به تمیز کردن سالانه دارد. لازم به ذکر است برای تمیز کردن هر چیزی نیازی نیست واقعاً بهار باشد، اگرچه خانه تکانی سنتی مربوط به شروع سال نو در اوایل بهار است اما این اصطلاح برای احیا و تجدید منزل و وسایل آن در هر زمانی از سال صدق می کند. همانطور که برای مراقبت از لباس‌ها و کفش‌های کهنه باید به کمدها و کشوهای خود بروید، جعبه جواهرات شما نیز می‌تواند طلا و جواهرات شما را نگهداری کند. بنابراین، خانه تکانی کلکسیون جواهرات شما می تواند به دوام و زیبایی هر چه بیشتر این قطعات ارزشمند کمک کند.

 

تمیز کردن و سر و سامان دادن

مجموعه جواهرات خود را نگاه کنید و سعی کنید از تمامی این اقلام فهرستی تهیه نمایید. به این ترتیب، همیشه آمار کلکسیون خود را داشته و در صورت وقوع بلایا یا سرقت برای ادعاهای بیمه نیز مشکلی نخواهید داشت. همچنین، می توانید از جواهرات خود تصویر نیز تهیه کنید.

هر قطعه را از جای آن بیرون آورده و به خوبی بررسی کنید. اگر موردی نیاز به تعمیر دارد، آن را از سایر جواهرات جدا کنید. الان بهترین زمان برای چنین کار هایی است تا از سلامت و زیبایی جواهرات ارزشمند خود اطمینان حاصل نمایید. اگر به خاطر ندارید آخرین بار چه زمانی انشگتر ها و گردن بند های خود را تمیز کرده اید، اکنون وقت آن است.

حال تمامی جواهراتی که باید تعمیر شوند را جدا کرده اید و باید نگاهی دقیق به آنچه باقی مانده است بیندازید. بسیاری از گردن بند ها و انشگتر ها را مدت ها پیش خریداری کرده اید اما دیگر از آن ها استفاده ای نمی کنید و شاید هرگز در آینده آن را نیاندازید. تصمیم بگیرید که با چنین مواردی چه کاری انجام می دهید؛ اما ابتدا این موارد را در نظر بگیرید:

 

  1. اگر طلا یا سنگ گران قیمتی دارید که از مد افتاده است و دیگر نمی خواهید از آن استفاده کنید می‌توانید به طلا فروشی مراجعه کرده و آن را با قطعه دیگری تعویض کنید. همچنین، می توانید آن را بفروشید تا برای اقدامات آینده خود پول بیشتری در جیب داشته باشید.
  2. گاهی اوقات نیز می توانید با تغییر کاربری یک قطعه، آن را به قطعه دیگری تبدیل کنید. شاید گردن بندی دارید که دارای سنگ های قیمتی مورد علاقه تان است اما از گردن بند خوشتان نمی آید. می توانید به یک جواهر ساز مرجعه کنید و از او بخواهید تا سنگ گردن بند شما را روی رکاب انگشتر قرار دهد و از این پس از حلقه جدیدتان لذت ببرید.
  3. گاهی اوقات نیز یک قطعه نسل به نسل به دست شما رسیده و به نوعی میراث خانواده شما به حساب می آید. در چنین شرایطی، می توانید جواهرات خود را کنار بگذارید تا در آینده به فرزند یا شخص دیگری در خانواده تان بدهید.

 

راه حل های نگهداری

شما طلا و جواهرات خود را به خوبی مرتب کردید اما هنوز خانه تکانی کلکسیون جواهرات شما به پایان نرسیده است. باید به فکر روشی برای نگهداری مناسب از آن ها باشید. اگر جعبه جواهرات برای این کار ندارید و جواهرات خود را به روش های دیگری مثلا در داخل کیف یا کیسه نگه می دارید، وقت آن است که به فکر خرید یک جعبه مناسب باشید. به زمانی فکر کنید که که زنجیر گردن بند و گوشواره های شما در هم تنیده اند و شما باید یک ساعت خود را صرف باز کردن آن ها کنید.

 

خوشبختانه جعبه‌های جواهراتی زیادی وجود دارند که برای هر کاری مناسب هستند. طرحی که می پسندید را انتخاب کنید: سبک و مدرن، ساده و مینیمالیستیک یا سنتی به سبک ویکتوریایی. اطمینان حاصل کنید که جعبه شما از کشو ها و سینی های کافی برای نگهداری از تمام مجموعه جواهرات شما را دارد. در صورت نیاز می توانید مقاله انواع بسته بندی جعبه جواهرات را مطالعه کنید تا انتخاب شما راحت تر شود. در آخر، آوات باکس می تواند بهترین مرجع برای خریدن جعبه جواهر مناسب کلکسیون شما باشد. از فروشگاه ما دیدن کنید تا جعبه انگشتر یا جعبه طلا و یا جعبه جواهر مورد نیاز خود را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه