چگونه از جواهرات گران قیمت خود نگهداری کنیم؟

چگونه از جواهرات گران قیمت خود نگهداری کنیم؟

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، جواهرات خوب و ارزشمند به مراقبت و لطافت بیشتری نیاز دارند. برای مثال، شما نمی توانید جواهرات خود را در هر جایی ذخیره کنید. جواهرات و فلزات گرانبهای خود را خارج از حمام یا هر جایی که دمای بسیار بالایی دارد نگه دارید. همچنین، جواهرات ظریف را باید در دمای اتاق، دور از نور مستقیم خورشید و به طور ایده‌آل در جایی با رطوبت کم نگهداری کرد تا از کدر شدن آن ها جلوگیری شود. در ادامه به صورت مختصر به این خواهیم پرداخت که چگونه از جواهرات گران قیمت خود نگهداری کنیم؟

 

جعبه جواهر مناسب

جعبه های جواهرات چند سطحی دارای کشو و جداکننده برای نگهداری از جواهرات گران قیمت شما و محافظت از آن ها در برابر گرد و غبار مناسب هستند. این جعبه ها باید قادر باشند جواهرات شما را بدون خط و خش نگه دارند. از این رو باید با پارچه آستر شوند تا بتوانید بدون نگرانی در مورد آسیب دیدن آن ها را داخل جعبه قرار دهید.

 

تمیز کردن زیورآلات

جواهرات خود را به طور مرتب با استفاده از پاک کننده جواهرات تمیز کنید و آن را با سایر جواهرات تمیز در مکانی تمیز نگهداری کنید. در جمله بالا چندین مرتبه کلمه تمیز را تکرار کردیم تا بر اهمیت آن تأکید کنیم. شما نمی خواهید زیورآلات خود را همراه با اقلامی نگه دارید که ممکن است کمی آلودگی روی آن باشد نگه دارید. خوردگی می تواند هوا و به همین ترتیب جواهرات ظریف و تمیز شما را نیز تحت تأثیر قرار دهد و موجب آسیب رسیدن به آن شود.

 

نقره جات

معمولا زیورآلات از جنس نقره بیشترین آسیب را می بینند. گوشواره ‌ها، گردن ‌بند ها، دستبند ها و حلقه ‌های نقره‌ای را به‌خوبی مرتب کنید و مراقب باشید به همدیگر برخورد نکنند؛ چرا که این امر موجب مخدوش شدن سطح آن ها می گردد. همچین، توصیه می شود نقره جات خود را در فضایی با جریان هوای زیاد نگه داری نمایید.

 

سنگ های قیمتی

در نهایت، سنگ های قیمتی خود را به صورت جدا نگه دارید. جواهرات سنگی، بسته به میزان سختی خود می توانند سایر زیورآلات شما را خراش دهند. به این ترتیب، جواهرات خود را با استفاده از یک جعبه جداگانه یا در شکاف های جداگانه روی یک جعبه پوشیده شده با آستر پارچه مرتب کنید.

 

سخن آخر

سنگ های قیمتی و فلزات شکننده باید محافظت شوند تا از آسیب رسیدن به آن ها جلوگیری شود. صرف نظر از ارزش یک قطعه، نگهداری منظم تمام جواهرات شما باعث می شود تا آنچه را دارید به خاطر بسپارید و در صورت نیاز به سرعت بتوانید آن را پیدا کنید. به این ترتیب، نکاتی که در بالا ذکر شد به شما کمک می کند تا به پرسش ” چگونه از جواهرات گران قیمت خود نگهداری کنیم؟ ” پاسخ دهید. فروشگاه آوات باکس به عنوان ارائه دهنده با کیفیت ترین جعبه جواهر ، جعبه طلا و جعبه انگشتر بهترین مرجع برای خرید جعبه جواهرات است تا زیورآلات شما همیشه بدون آسیب و هر گونه صدمه باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه