آموزش تخصصی طراحی جعبه جواهر با کارتن

در این مطلب قصد داریم شیوه های ساده ای را به منظور طراحی جعبه جواهر به صورت تخصصی و شیک آموزش دهیم. شاید همه ما با شنیدن نام جعبه جواهر یا جعبه طلا فورا به فکر یک جعبه تزئینی فوق شیک و خاص بیفتیم. جالب اینجاست که زیبایی و ظاهر در این جعبه ها اولویت دوم بوده و نخست باید به کاربردی بودن جعبه توجه داشته باشیم. اگرچه امروزه می توانید به سادگی یک جعبه جواهر مناسب برای خود خریداری کنید اما طراحی و ساخت چنین جعبه هایی می تواند در صرفه جویی و حتی سرگرمی افراد مؤثر باشد. پس با آموزش تخصصی طراحی جعبه جواهر با کارتن همراه باشید.

ساده ترین ماده ای که می توانید از آن برای ساخت جعبه طلا و جواهر استفاده نمایید کارتن است و در مقایسه با مخمل یا حتی چوب ارزان تر و قابل دسترس تر می باشد. تنها کافی است گریزی به انباری منزل خود بزنید و قسمتی از کارتن های بی استفاده را به طراحی جعبه طلا و جواهر اختصاص دهید. پیش از آن که شروع کنیم، توجه داشته باشید که طراحی جعبه جواهر در عین سادگی نیاز به حوصله و ظریف کاری دارد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

وسایل مورد نیاز برای آموزش تخصصی طراحی جعبه جواهر با کارتن

FA2JNZCI6M2M96D - آموزش تخصصی طراحی جعبه جواهر با کارتن

 • کارتن
 • پارچه
 • کاتر
 • قیچی
 • مداد و خط‌کش
 • چسب حرارتی
 • چسب سفید
 • کاموا / نخ

 

مرحله نخست: ایجاد بدنه و درب جعبه جواهر

F7TEH8MI6J7VEOC - آموزش تخصصی طراحی جعبه جواهر با کارتن

به این منظور باید دو مکعب ایجاد کنید. ابتدا مربعی به اندازه دلخواه روی کارتن رسم کرده و طرح اولیه را مشخص نمایید. حال مانند تصویر عمل کنید و 6 قطعه از کارتن مقوایی را برش دهید. قطعه A همان بدنه جعبه و قطعه B درب جعبه جواهر شماست. توجه داشته باشید که قطعات C در ادامه مورد استفاده قرار می گیرند پس آن ها را دور نریزید. ما از مشخص کردن اندازه برای جعبه پرهیز می کنیم چرا که اندازه جعبه به نیاز شما بستگی دارد. البته اگر به تصویر دقت کنید، اضلاع جعبه با رنگ های صورتی، آبی و زرد مشخص شده اند. اطمینان حاصل کنید که خط آبی برابر خطوط صورتی و زرد باشد. همچنین، مربع A باید با B مساوی باشد. به این ترتیب هیچ مشکلی در ساخت جعبه جواهر شما به وجود نخواهد آمد.

حال چهار لبه مربع ها را مانند تصویر تا کنید و سپس با چسب به هم متصل نمایید. در نهایت فرم جعبه جواهر شما مشخص می شود.

مرحله دوم: پوشاندن جعبه با پارچه

how to make jewelry box4 - آموزش تخصصی طراحی جعبه جواهر با کارتن

این مرحله بسیار ساده می باشد. تنها کافی است روی جعبه جواهر و درب آن را با پارچه دلخواه بپوشانید. برای این کار به اندازه جعبه و درب آن پارچه را برش داده و سپس با استفاده از هر چسبی که به نظرتان مناسب است همانند تصویر آن را به جعبه خود بچسبانید. ما در این آموزش از چسب حرارتی استفاده کردیم. دقت کنید که جای چسب روی جعبه طلا و جوهر شما قابل مشاهده نباشد.

مرحله سوم: اضافه کردن لایه های داخلی جعبه

F5YSCHYI6HSMDDW - آموزش تخصصی طراحی جعبه جواهر با کارتن

حال نوبت به قسمت های اضافی جعبه که نام آن را C گذاشته بودیم می رسد. هر چهار قطعه را برداشته و مانند تصویر به داخل جعبه می چسبانیم. در صورت تمایل می توانید روی این لایه ها را نیز با پارچه بپوشانید.

مرحله چهارم: تزئین جعبه

مانند تصویر به لبه های درب جعبه چسب بزنید. سپس، نخ یا کاموای رنگی خود را روی آن بچسبانید. در ادامه، به منظور تزئین بدنه جعبه جواهر نیز می توانید مانند بالا عمل کرده تا جعبه از سادگی خارج شود. دقت داشته باشید که تزئین این جعبه کاملا بسته به سلیقه شماست و می توانید با استفاده از سنگ و مهره، نخ های رنگی، تکه های آینه و هر چیز دیگری که می خواهید آن را زیبا کنید.

امیدواریم که آموزش تخصصی طراحی جعبه جواهر با کارتن برای شما مفید و کاربردی بوده باشد. برای سایر آموزش ها با ما همراه باشید.

 • operator
 • فروردین 13, 1401
 • 96 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
مقایسه